Jerzy Połomski - Oficjalna Strona Piosenkarza - Aktualności : Aktualności

Koncert w Sieniawie

25 lutego 2017r.

                                                                                        

 Foto: Piotr Mazurek

 

W 2017 roku JERZY POŁOMSKI świętował JUBILEUSZ 60-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ!

 

 

31 grudnia 2017r. - "Prawdę mówiąc" TVP Info, godz. 18.25

- wywiad  z Jerzym Połomskim okazji 60-lecia pracy artystycznej

 

7 maja 2017r - TVP Polonia godz. 18.50

 - wywiad z Jerzym Połomskim okazji 60-lecia pracy artystycznej

 

 7 kwietnia 2017r. - TVP1 "Dzień dobry, Polsko!"

- wywiad z Jerzym Połomskim okazji 60-lecia pracy artystycznej

 

29 grudnia 2016 r. godz. 10.35 - Program 2 TVP "Pytanie Na Śniadanie"

 - wywiad z Jerzym Połomskim

 

9 grudnia 2016 r. godz. 14. - Program Pierwszy Polskiego Radia

- wywiad z Jerzym Połomskim, rozmowa z red. Marią Szabłowską

 

 

 

Fotoreportaż:

  Jerzy Połomski wystąpił w Opera Nova w Bydgoszczy. Artystę oklaskiwało prawie 1000 widzów! Jerzy Połomski śpiewał swoje niezapomniane piosenki: "Błękitną chusteczkę", "Bo z dziewczynami", "To ostatnia niedziela", "Kodeks". Na zakończenie koncertu publiczność zaśpiewała wraz z piosenkarzem jego wielki przebój "Cała sala śpiewa z nami..." Wieczór zakończył się owacją na stojąco!

 

                                                                                          

 

 Fotos: Mariusz Koniczyński

 

Recenzje, wywiady...

 

   Po koncercie "Wideoteka Live", który odbył się 25 sierpnia 2012r.w płockim Amfiteatrze, prowadząca koncert dziennikarka muzyczna - Maria Szabłowska tak napisała w recenzji "Z muzycznego notesu - Chłopak z Radomia" zamieszczonej w gazecie "TeleTydzień" (nr 36 z dn. 3 września 2012 r.):

   "Kilka dni temu prowadziliśmy z Krzysztofem (Szewczykiem) wielki koncert w pięknym amfiteatrze nad szeroko rozlaną Wisłą w Płocku. To była taka długa, pięciogodzinna Wideoteka.

   Śpiewały gwiazdy: Krystyna Prońko, Maciej Maleńczuk, Andrzej Rybiński, Shakin' Dudi. Wszyscy świetnie wypadli, ale publiczność dosłownie oszalała, kiedy na scenie pojawił się Jerzy Połomski. To aż niewiarygodne - śpiewa już 55 lat.

    A jego głos ciągle brzmi młodzieńczo. Z przyjemnością patrzyłam na amfiteatr. Wszyscy, nie tylko ci starsi, znali teksty przebojów Jerzego. Piszę tak familiarnie, bo szczycę się tym, że jesteśmy na ty. Być na ty z królem polskiej piosenki to jest coś. Chociaż ... Jerzy nie lubi tych określeń. Mówi o sobie "cichy chłopak z Radomia" i jest do bólu samokrytyczny. Jednak berło i koronę ma, wręczyli mu je przedstawiciele Polonii amerykańskiej.


   Skończył warszawską Szkołę Teatralną, ale - na szczęście - aktorem nie został. Prof. Ludwik Sempoliński odkrył w nim talent piosenkarski i wspaniały głos. (...)

   Jerzy Połomski już w 1959 roku, na początku kariery, zwyciężył w radiowym plebiscycie na najpopularniejszego piosenkarza roku. Dostał najwięcej głosów, ale pierwsze miejsce przyznano Mieczysławowi Foggowi, który był ... drugi. Nie wypadało, by taki młodziak pokonał wielkiego Fogga!

   Ludzie w amfiteatrze śpiewali "Całą salę", a ja myślałam: dobrze, że Wideoteka wraca. Zaprosimy Jerzego, pogadamy, przypomnimy jego piosenki. Zapytamy, dlaczego nie lubi słowa kultowy, choć bez wątpienia jest kultowym piosenkarzem. Naszym Sinatrą..."

 

 Wywiad dla portalu Onet.pl - rozmowa z Pawłem Piotrowiczem

(październik 2012 r. - fragmenty)

 

   "Aż trudno uwierzyć, że debiut Jerzego Połomskiego (prawdziwe nazwisko Pająk) miał miejsce 55 lat temu! Był na czwartym roku warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, gdy Polskie Radio zaprosiło go do nagrania „Piosenki dla nieznajomej” Jerzego Haralda. I piosenkarzem pozostał, mimo że jeszcze przez jakiś czas występował jako aktor w warszawskich teatrach Buffo i Syrena.

   Od tamtej pory ciepły baryton Połomskiego, z charakterystycznie wymawianą głoską „ł”, wybrzmiewał na tysiącach koncertów i festiwali, z Opolem i Sopotem na czele, słyszany był na czternastu płytach i przynajmniej kilkunastu przebojach, w tym nieśmiertelnych „Cała sala śpiewa z nami”, „Bo z dziewczynami” i „Nie zapomnisz nigdy”. Słyszany jest również dziś, na koncertach i recitalach, gdyż artysta nadal występuje.

– Najbardziej się cieszę, że nie muszę jeszcze zmieniać tonacji, że wszystko udaje mi się zaśpiewać bez problemu. A moje koncerty nie są krótkie, zawsze trwają po półtorej godziny. Publiczność wychodzi zadowolona (...).

   Prawdą jest, że piosenki Połomskiego raczej nie podbijają dzisiejszych list przebojów, rzadko w ogóle trafiają na playlisty popularnych rozgłośni, choć bywają odświeżane – wystarczy przypomnieć nową wersję „Bo z dziewczynami”, którą artysta nagrał kilka lat temu wspólnie z grupą Big Cyc. Sam podkreśla, że tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak modna czy niemodna piosenka. – Są tylko dobre i złe. Te dobre będą zawsze dokumentem czasu. Historia nieustannie zakręca swoje kolo, bo trudno jest wymyślać coś nowego (...).

   Jednym z nielicznych nowych utworów w repertuarze Połomskiego jest „Mój kraj”. Bardzo ładny tekst napisał mi tu Jacek Cygan. Jedną ze zwrotek kończę tak: „Mój kraj to także nasze wady, to złość, że ktoś się lepiej ma, Mój kraj to nasza polska zawiść, jak dobrze ją znam, Lecz ja wybaczam wszelkie zło, gdy wiosna tu oddycha bzem”(...).

   Połomski, którego szczyt popularności przypadł na lata 60. i 70. XX wieku, zdaje sobie sprawę, iż dziś jest dla wielu artystą jeśli nie zapomnianym, to w mediach pomijanym. Tłumaczy to pewną naturalną zmianą warty. – Moje pokolenie już wymiera, ale ja to wszystko przyjmuję ze stoicyzmem, bo upływ czasu jest przecież naturalny.

   Jak mówi, czuje się spełniony na miarę swoich możliwości. – To, że ciągle mnie zapraszają, uważam za swój życiowy sukces. Miło mnie przyjmują wszędzie. Mam co robić. Właśnie byłem na dwóch koncertach w Piwnicy pod Baranami, szykują się kolejne wyjazdy..."

 

 Po koncercie w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami (9 lutego 2010 r.) "Dziennik Polski" piórem Wacława Krupińskiego napisał m. in.:


   "Takiego oblężenia Piwnica Pod Baranami nie przeżyła od dawna. Jerzy Połomski okazał się magnesem zbyt silnym, jak na pojemność legendarnego miejsca,w którym gościł po raz pierwszy. Dał oszałamiająco wspaniały recital.

   Piosenkarz przedstawił się odwołaniem do jednej ze swych piosenek jako "sentymentalny starszy pan". To prawda, zważywszy cyfry, jakie otwierają PESEL artysty, ale Jerzy Połomski zaprzeczył jej całym przeszło półtoragodzinnym występem - rewelacyjną formą wokalną i fizyczną; schodził z estrady bez kropli potu na twarzy.

   Przede wszystkim jednak dał Połomski dowód mistrzostwa w swej profesji, nie darmo ongiś dumni byli ze swego ucznia jego profesorowie ze szkoły teatralnej - z Ludwikiem Sempolińskim na czele.

  Teraz to Jerzy Połomski jawi się jako profesor; nienaganna intonacja - a śpiewa dawne piosenki niezmiennie w tej samej tonacji, perfekcyjna dykcja i misterna interpretacja dowodząca świadomości, że piosenka jest również opowieścią. Tak pięknie ją snuć, idealnie akcentując każde słowo - kto to jeszcze potrafi? Kto jeszcze posiadł taką wspaniałą zdolność łączenia śpiewu ze śmiechem czy choćby uśmiechem w tle.

   Przywołał artysta perły ze swego repertuaru - ze słowami Adama Kreczmara, jak "Daj", "Kodeks", "Nie przyznam się", Ireneusza Iredyńskiego - "Moja miła, moja cicha, moja śliczna" czy choćby Jacka Korczakowskiego - "Iść za marzeniem". Ożywił niegdysiejszy świat, jak ten z "Bardzo starego tanga" ze słowami Feliksa Konarskiego.

   Ileż urody, ileż zwiewności w tych tekstach, w nutach składających się w piękne kantyleny, w melodie dające piosenkarzowi możliwość objawić cały mistrzowski warsztat. Cytując jedną z piosenek można by z żalem stwierdzić, że przypomniał Jerzy Połomski świat, którego nie ma już.

   Owszem, śpiewa także słowami Jacka Cygana, "Świat nas zmienia", ale sam zdaje się temu przeczyć. Temu artyście czas przydał głównie szlachetnej dojrzałości, aż by się chciało użyć porównania z winem, gdyby nie to, że tak wyświechtane...

  Był też i drugi bohater wieczoru - Janusz Sent, mistrz fortepianu, którego jak sądzę, nie tylko ja słuchałem z zachwytem. Jego akompaniament to była wartość sama w sobie; ależ byłaby znakomita płyta live, gdyby ktoś obu panom ją zaproponował! Przyznam, żałowałem, że w drugiej części Jerzemu Połomskiemu towarzyszyły orkiestrowe z płyty...

   Recital kończyła owacja na stojąco, kwiaty oraz zapewnienie artysty "Ja tu wrócę". Oby."

 

KONCERTY:

 

1 października 2018r.

Wołomin

Miejski Dom Kultury

godz. 18.00

 

3 czerwca 2018r.

Lubliniec

godz. 20.00

 

26 maja 2018r.

Włocławek

Pałac Bursztynowy

godz. 16.00

 

13 kwietnia 2018r.

Szczawno Zdrój

Teatr Zdrojowy

godz. 18.00

 

7 kwietnia 2018r.

Swarzędz

 

9 marca 2018r.

Kielce

Wojewódzki Dom Kultury

ul. Ściegiennego 2

godz. 18.00

 

8 marca 2018r.

Ostrów Mazowiecka

godz. 18.00

 

17 lutego 2018r.

Nowy Dwór Mazowiecki

 

11 lutego 2018r.

Kraków

Centrum Kultury Podgórza

Scena Solvay

ul. Zakopiańska 62

godz. 16.00

 

10 lutego 2018r.

Kraków

Nowohuckie Centrum Kultury

godz. 17.00

 

4 lutego 2018r.

Ostróda

Centrum Kultury

godz. 17.00

(koncert przeniesiony z 19 stycznia br.)

 

3 lutego 2018r.

Starogard Gdański

Starogardzkie Centrum Kultury

godz. 17.00

(koncert przeniesiony z 20 stycznia br.)

 

7 stycznia 2018r.

Kielce

Dom Środowisk Twórczych

godz. 17.00

 

9 grudnia 2017r.

Szamocin

godz. 19.00

 

25 listopada 2017r.

Łomianki

Centrum Kultury

 godz. 19.00

 

21 października 2017r.

Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki

 

20 października 2017r.

Białołęcki Ośrodek Kultury

 

14 października 2017 r.

Kłobuck

Miejski Ośrodek Kultury

godz. 17.00

 

11 października 2017r.

Jarocin

Jarociński Ośrodek Kultury

godz. 17.00

  

8 października 2017r.

Siedlce (Żabokliki)

GOK

g. 17.00

 

23 września 2017r.

Sierpc

Centrum Kultury i Sztuki

g. 17.00

 

16 września 2017r

Grudziądz

Centrum Kultury Teatr

Klub Akcent

g. 18.00

 

9 września 2017r.

Luboń

 

2 września 2017r.

Toruń

 

27 sierpnia 2017r.

Częstochowa

  

19 sierpnia 2017r.

Dębno Lubuskie

 

29 lipca 2017r.

Lubawka

Rynek Miejski

godz. 18.00

 

20 lipca 2017r.

Zielona Góra

Amfiteatr im. A. German

godz. 19.00

 

26 maja 2017r.

Jubileusz 60-lecia Pracy Artystycznej

Września

Wrzesiński Ośrodek Kultury

godz. 17.00

 

23 maja 2017r.

Ryjewo

Gminny Ośrodek Kultury

godz. 18.00

 

6 marca 2017r.

Kalisz

Centrum Sportu i Rekreacji

godz. 18.50

 

5 marca 2017r.

Jubileusz 60-lecia Pracy Artystycznej

Błonie

Błońskie Centrum Kultury

godz. 16.00

 

4 marca 2017r.

Wojkowice

Miejski Ośrodek Kultury

godz. 17.00

 

25 lutego 2017r.

Sieniawa

 

4 lutego 2017 r.

Jubileusz 60-lecia Pracy Artystycznej

Czaplinek

Czapliniecki Ośrodek Kultury

godz. 16

 

22 stycznia 2017r.

Jubileusz 60-lecia Pracy Artystycznej

Rawa Mazowiecka

Miejski Dom Kultury

ul. Krakowska 6c

godz. 16.00

 

10 grudnia 2016r.

Jubileusz 60-lecia Pracy Artystycznej

Warszawa

Wawerskie Centrum Kultury

ul. Żegańska 1A

godz. 19.00

 

4 grudnia 2016r.

Jubileusz 60-lecia Pracy Artystycznej

Kraków

Klub Pod Jaszczurami

 godz. 18.00

 

11 listopada 2016r.

Kluczbork

Sala Widowiskowa OSIR

ul. Mickiewicza

godz. 18.00

 

25 października 2016

Pruszków

ul. Hubala 5

Spółdzielczy Dom Kultury

godz. 15.00

 

23 października 2016r.

Warszawa-Michałowice

Venecia Palace

g.17.00

 

21 października 2016r.

Częstochowa

Sala "Polonia"

ul. Dekabrystów 43

g. 18.00

 

17 października 2016 r.

Pułtusk

Auditorium Maximum

Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora

ul. Daszyńskiego 17

g. 17.30

 

6 października 2016r.

Kęty

Dom Kultury

godz. 18.30

 

18 września 2016r.

Skarżysko-Kamienna

Miejskie Centrum Kultury

godz. 18.00

 

17-18 czerwca 2016

Ciechanów

Festiwal "Cała sala śpiewa z nami" im. U. Rzeczkowskiej

 

5 czerwca 2016r.

Szczecin

Teatr Letni

ul. Frałata 2

 

 

29 maja 2016r.

Konin

Amfiteatr "Na Skarpie"

ul. Wyszyńskiego 3

 

22 maja 2016r.

Opole

godz.18.00

Filharmonia Opolska

  

23 kwietnia 2016r.

Dębica

Miejski Ośrodek Kultury

 

13 marca 2016r.

Szczecin

godz. 19.00

Sala Koncertowa

ul. Energetyków 40

 

13 lutego 2016r.

Węgorzewo

godz. 20.00

 

8 lutego 2016r.

Jedlińsk

godz. 18.00

 

25 stycznia 2016r.

Bydgoszcz

Opera Nova

godz. 19.00

 

22 stycznia 2016r.

Miechów

Centrum Kultury i Sportu

ul. Racławicka 10

godz. 19.00

 

27 listopada 2015r.

Łódź

Muzeum Miasta Łodzi

ul. Ogrodowa 15

godz. 19.00

 

15 listopada 2015r.

Chełm

Chełmski Ośrodek Kultury

godz. 17.00

 

14 listopada 2015r.

Świdnik

Miejski Ośrodek Kultury

godz. 17.00

 

12 listopada 2015r.

Lublin

Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego

ul. Akademicka 15

godz. 18.00

 

16 października 2015r.

Piastów

Miejski Ośrodek Kultury

ul. Warszawska 24

godz. 17.00

 

27 września 2015r.

Radom

Aula Koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej

ul. Żeromskiego 53

godz. 17.00

 

25 września 2015r.

Garwolin

Centrum Sportu i Kultury

godz. 18.00

 

19 września 2015r.

Pabianice

Plac Starego Rynku

godz. 15.00

 

18 września 2015r.

Głogów

Miejski Ośrodek Kultury

godz. 16.00

 

5 września 2015r.

Olsztyn

Amfiteatr Olsztyński

godz. 19.00

 

3 września 2015r.

Tarnów

Sala Centrum Sztuki Mościce

godz. 18.00

 

1 września 2015r.

Sosnowiec

Sala widowiskowo-koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2

godz. 19.00

 

12 lipca 2015r.  

Wieliczka

Hotel Lenart

godz. 16.00

 

5 lipca 2015r.

Łabiszyn

Amfiteatr na Wyspie

godz. 17.0012 czerwca 2015r.

Wrocław

Festiwal Dozwolone Od Lat 18


30 maja 2015r.

Siedlce

Miejski Ośrodek Kultury

Sala Widowiskowa Podlasie

godz. 17.00

 

28 maja 2015r.

Legionowo

Sala Widowiskowa w Ratuszu

godz. 19.00

 

26 maja 2015r.

Zambrów

Miejski Ośrodek Kultury

godz. 19.00


24 maja 2015r.

Płock

Kino "Przedwiośnie"

g. 17.00


23 maja 2015r.

Wodzisław Śląski

Wodzisławskie Centrum Kultury

godz. 18.00


22 maja 2015r.

Cieszyn

Teatr im. A. Mickiewicza

g.17.30


10 maja 2015r.

Suwałki

Suwalski Ośrodek Kultury

godz. 19.00

 

26 kwietnia 2015r.

Rawa Mazowiecka

Miejski Dom Kultury

ul. Krakowska 6c

godz. 18.00


22 marca 2015r.

Lesznowola

godz. 17.00


21 marca 2015r.

Wąbrzeźno

Wąbrzeski Dom Kultury

g. 17.00


15 marca 2015r.

Wrocław

Sala Koncertowa Radia Wrocław

ul. Karkonoska 10

godz. 15.00


14 marca 2015r.

Biała Podlaska

Centrum Kultury

godz. 17.00


7 marca 2015r.

Białystok

Aula WSZi F

godz. 17.00


6 marca 2015r.

Sokółka

Kino "Sokół"

godz. 18.00


27 lutego 2015r.

Płock

Kino "Przedwiośnie"

godz. 18.00


15 lutego 2015r.

Ostrołęka

Aula WSAP

g. 18.00

 

25 stycznia 2015r.

Wolsztyn

Wolsztyński Dom Kultury

g.16.00


24 stycznia 2015r.

Poznań

Centrum Konferencyjne Uniwersytetu Medycznego

g. 16.30


16 stycznia 2015r.

Jasło

Jasielski Dom Kultury

godz. 17.00


11 stycznia 2015r.

Brodnica

Brodnicki Dom Kultury

godz. 17.00

 

10 grudnia 2014r.

Olsztyn

Aula Centrum Konferencyjnego UWM

ul. Dybowskiego 11

godz. 19.00

 

19 listopada 2014r.

Sokołów Podlaski

Sokołowski Ośrodek Kultury

ul. Wolności 27

godz. 17.00


11 października 2014r.

Włocławek

Centrum Kultury Browar B

ul. Łęgska 28

godz. 18.00


4 października 2014r.

Toruń

Dwór Artusa, godz. 19

 

21 września 2014r.

Wrocław

Hala Stulecia

Wrocławskie Centrum Kongresowe

godz. 17

 

20 września 2014r.

Bielsko-Biała

Jubileusz 90-lecia Marii Koterbskiej

Teatr Polski


13 września 2014r.

Ostrowiec Świętokrzyski

Amfiteatr Miejski

godz. 17

 

9 września 2014r.

Jarosław

(woj. podkarpackie)

Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej

godz. 18.00


5 września 2014r.

Warszawa

Teatr Lalka

PKiN

godz. 21

(w ramach festiwalu "Warszawa Jest Trendy")

 

24 sierpnia 2014 r.

Sieradz, Rynek

godz. 17

 

9 sierpnia 2014r.

Polkowice

Amfiteatr Miejski, godz. 18.30